• Kontrast strony

W dniu 22 kwietnia 2021 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy wraz z opiekunem odwiedzili Nadleśnictwo Włocławek. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów Dnia Ziemi, których celem jest propagowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Zajęcia edukacyjne poprowadzili: specjalista  ds. edukacji leśnej – Malwina Lewandowska oraz strażnik leśny – Przemysław Janczak. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat ochrony środowiska, ekologii, segregacji śmieci, wyjaśnienia pojęcia recykling. Następnie młodzież przystąpiła do zadań, które polegały m.in. na segregacji czystych  odpadów, rozpoznaniu gatunków drzew, rozwiązaniu krzyżówki, do której należało ułożyć piosenkę lub wiersz o tematyce ekologicznej. Na koniec spotkania uczestnicy wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci  wyszli wraz prowadzącymi w teren. W kilkanaście minut worki zapełniły się nieczystościami, co wskazuje na to jak wielki jest problem zaśmiecania lasów, terenów zielonych.

Wizyta w Nadleśnictwie upłynęła w przyjemnej atmosferze. Wzmocniła ona wśród młodzieży nawyk dbania o planetę nie tylko corocznie, w dniu 22 kwietnia lecz przez cały czas, utwierdziła w poczuciu odpowiedzialności za jakość środowiska oraz zachęciła do kontynuowania aktywnej postawy - ochrony środowiska.

2
2
3
3
4
4
5
5

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.