• Kontrast strony

„Krok w dorosłość” możliwości edukacyjno – zawodowe, pod takim tytułem odbyło się 14 listopada 2022 roku w siedzibie Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu Seminarium, które miało na celu usystematyzowanie uczestnikom wiedzy, z jakich dróg mogą skorzystać przy podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości.

Każdy młody człowiek staje przed dylematem, czy droga, którą chce iść, jest dobra dla niego i czy się w niej odnajdzie. Ma wątpliwości, czy zawód, który chciałby wykonywać w przyszłości, da mu możliwość godnego życia na odpowiednim poziomie.

Doradca zawodowy MCIZ Toruń starał się rozwiać wątpliwości towarzyszące uczestnikom Seminarium, dając różne alternatywy dotyczące kontynuacji edukacji lub zawodu, a także wskazując różnorodność kursów i szkoleń uzupełniających umiejętności zawodowe.

- Planuję skończyć szkołę i zdobyć zawód, a później kontynuować szkolenie w tym zawodzie – stwierdziła Amelia, która kształci się w zawodzie kucharza.

- Myślę, że po szkole podstawowej pójdę zaocznie do liceum, żeby móc podejść do matury, a później może jakieś studia lub kursy… Ale chcę od razu iść do pracy po szkole – zdradziła swoje plany Weronika.

Uczestnicy spotkania przyznali, że nie wiedzieli o wielu możliwościach kontynuowania nauki lub doszkalania się w swoim zawodzie. Potwierdzili, że uczestnictwo w seminarium poszerzyło ich horyzonty i wiedzę na przyszłość.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.