• Kontrast strony

Gry to nie tylko przekładanie kart czy przestawianie pionków. Nauka przez grę pobudza wiele zmysłów, ale przede wszystkim zmysł przedsiębiorczości.

W Dzień Dziecka specjalistki rynku pracy z CEIPM gościły w VIII LO w Bydgoszczy w ramach przedsięwzięcia pn. „Eldorado pomysłów - zagraj z nami”. Młodzież miała okazję zagrać w Chłopską Szkołę Biznesu, pogłębić wiedzę z zakresu przedsiębiorczości w ramach zabawy, wczuć się w przydzieloną rolę i stać się na chwilę biznesmanem.

Gra polega na handlu między zawodami tj. tkacz, kowal i piekarz. Zadaniem graczy było zdobywanie odpowiedniej ilości dóbr, tak aby dawały one możliwość podróży po świecie i dalszego handlu, co wiązało się ze zdobywaniem coraz większej ilości pieniędzy. Para, która zdobyła najwięcej pieniędzy i kart pracy, wygrywała.

Młodzież twardo negocjowała, wymieniała się swoimi produktami, podróżowała po całym świecie, a w tym wszystkim świetnie się bawiła. Zaangażowanie i kreatywność młodzieży była na najwyższym poziomie. Część z nich grała w tradycyjny sposób, część złapała biznesowego bakcyla i mnożyła pieniądze podczas coraz dalszych podróży biznesowych.

- Dziękujemy Paniom z OHP za możliwość gry w Chłopską Szkołę Biznesu, z chęcią zagrałabym jeszcze raz, czekamy na kolejną wizytę w naszej szkole – podsumowała spotkanie uczennica trzeciej klasy VIII LO w Bydgoszczy.

- Uwielbiam gry, w które wygrywam- dodał inny uczestnik spotkania.

Spotkanie było bardzo dobrą okazją do kreowania postaw przedsiębiorczych, ale i również okazją do integracji obywateli polskich z ukraińskimi.

Dziękujemy za zaproszenie i zaangażowanie w grę, do zobaczenia!

 

fot.2- Negocjacje z bankierem
fot.2- Negocjacje z bankierem
fot.3 - Wymiana kupiecka
fot.3 - Wymiana kupiecka
fot.4 - Wymiana dóbr w zamian za mozliwość podróży
fot.4 - Wymiana dóbr w zamian za mozliwość podróży
fot.6 - Tłumaczenie zasad gry obywatelom Ukrainy
fot.6 - Tłumaczenie zasad gry obywatelom Ukrainy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.