• Kontrast strony

Już za moment, już za chwilę uczniowie klas VIII szkół podstawowych  przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.  Pozostało jeszcze trochę czasu na wybór dalszej ścieżki edukacyjnej.

W Toruniu akcja rekrutacyjna ruszyła pełna parą. We wtorek, 10 maja z samego rana pracownicy rozwoju zawodowego oraz wychowania udali się do szkół podstawowych, aby przedstawić ścieżkę edukacyjno-zawodową oferowaną przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Toruniu .

Na zajęciach doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z pośrednikiem pracy Młodzieżowego Biura Pracy oraz wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu, wspólnie prowadzili dyskusje z młodzieżą na temat rozwoju i możliwości, jakie daje dołączenie do grona uczestników OHP. Poza ścieżką edukacyjną omówione zostały również korzyści płynące z wczesnego rozpoczęcia praktyki zawodowej. Rozmowa umożliwiła tym młodym ludziom zaznajomienie się z realiami panującymi na rynku pracy. Byli bardzo zaskoczeni, jak wiele możliwości mogą mieć po ukończeniu szkoły branżowej, która nie zamyka im dalszej ścieżki edukacyjnej.

W dalszej części dnia odbyły się zajęcia z ósmoklasistami na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu. Największe zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie warsztatu fryzjerskiego oraz gra edukacyjna ,,Chłopska szkoła biznesu”. Negocjacje dotyczące sprzedaży wzbudzały wiele emocji. Padały różne pomysły :

- Czy możemy dokonywać transakcji na tzw. czarnym rynku? – zapytał uczeń, trochę przekornie.

- Czy wszystkie działania są dopuszczalne? – dopytała jego koleżanka.

Kreatywność młodych ludzi przerosła wszelkie oczekiwania. Pytania te zachęciły do wyjaśnienia zasad panujących na rynku krajowym, metod negocjacyjnych oraz zasad etycznych.

- Mamy nadzieję, że z większością tych młodych ludzi zobaczymy się od września – stwierdził doradca zawodowy MCIZ Toruń.

 

akcja_rekrutacja_toruń_1
akcja_rekrutacja_toruń_1
akcja_rekrutacja_toruń_2
akcja_rekrutacja_toruń_2
akcja_rekrutacja_toruń_3
akcja_rekrutacja_toruń_3
akcja_rekrutacja_toruń_4
akcja_rekrutacja_toruń_4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.