• Kontrast strony

W związku z realizacją projektu „Życie jest cudem”, przygotowanego przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy, w wałbrzyskim hufcu odbyły się wyjątkowe spotkania.

Uczestniczki hufca, Martyna, Weronika i Paulina, wraz ze swoimi pociechami, odebrały upominki oraz list od Komendanta Głównego OHP. Świąteczna atmosfera sprzyjała szczerym rozmowom. Wychowawcy podkreślili, jak ważna dla dziecka jest atmosfera w domu oraz kultywowanie świątecznych tradycji. Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, spędzany w gronie najbliższych. Wspomnienia o nich powinny na zawsze pozostać w pamięci. Rola rodziny jest tutaj ogromna.

Wczesne rodzicielstwo, mimo że dostarcza wielu wzruszeń i radości, niesie ze sobą dużo wyrzeczeń. Dziewczęta opowiadały o trudach samotnego macierzyństwa oraz wysiłku, jaki wkładają w pogodzenie opieki nad dzieckiem z nauką w szkole. Wychowawcy, którzy sami są rodzicami, wymieniali swoje doświadczenia oraz podzielili się dobrymi praktykami. Spotkanie to utwierdziło uczestniczki w przekonaniu, że zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie pracowników hufca, a ich los nie jest nam obojętny.

Zdjęcia:

1, 2, 3. Wręczenie upominków uczestniczkom

Tekst :

 Krystyna Zdral, wychowawca 1 – 30 HP w Wałbrzychu

Zdjęcia:

 Tomasz Napiórkowski, wychowawca 1 – 30 HP Wałbrzych

17122021- wa1
17122021- wa1
17122021-wa2
17122021-wa2
17122021-wa3
17122021-wa3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.