• Kontrast strony

Dnia 06.06.2022r. w Hufcu Pracy w Bolesławcu zakończył się „Tydzień profilaktyki”. Inicjatywę podjęli wychowawcy, wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników. Po już prawie zamkniętym roku szkoleniowym, wychowawcy Hufca Pracy zauważyli konieczność przeprowadzenia warsztatów skierowanych do jego młodzieży. Po pierwsze uczestnicy po zamknięciu w domach podczas obostrzeń związanych z pandemią, po powrocie do szkoły „zgubili” motywację do nauki i działań pozaszkolnych. Choć niektórzy tęsknili już za podejmowaniem akcji w Hufcu, szkole czy wolontariacie, większość potrzebowała bodźców, by zacząć działać. Po drugie po czasie „pandemicznym” zauważono, że młodzież potrzebuje zajęć profilaktycznych, które przypomną o zagrożeniach na jakie jest ona narażona. Już zapomniano o uzależnieniu od internetu, cyberprzemocy, czy nadmiernym nadużywaniu alkoholu, które to podczas zamknięcia w domu potęgowały się. Dni profilaktyki, które realizował Hufiec były połączone z warsztatami ze specjalistami czy wychowawcami, ale też często odbywały się na świeżym powietrzu jako gry i zabawy rekreacyjne. W ostatnim dniu zaproszono na zajęcia zaprzyjaźnioną z Hufcem, Panią aspirant Anną Kublik-Rościszewską z KPP w Bolesławcu. Pani Policjant przypomniała o zagrożeniach wynikających z nadużywania używek oraz niebezpieczeństwach, które czyhają na uczestników podczas wakacji. Forma warsztatów i czas poświęcony młodzieży spotkały się z entuzjazmem młodych ludzi i chęcią aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Tekst: Małgorzata Wąsik, st. wychowawca HP w Bolesławcu.
Zdjęcia: Nina Rusin, Komendant HP w Bolesławcu.
Na pierwszym i drugim zdjęciu uczestnicy podczas zajęć profilaktycznych z panią Anną Kublik-Rościszewską policjantką KPP w Bolesławcu.

220607_b1_spotkanie profilaktyczne z policją
220607_b1_spotkanie profilaktyczne z policją
220607_b2_młodzież podczas warsztatów
220607_b2_młodzież podczas warsztatów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.