• Kontrast strony

W dniu 18.05.2022 r. uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. kolejny raz spotkali się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Każda okazja na spotkanie, miłe słowo i prezenty jest okazją do nawiązania bliższych relacji koleżeńskich jak i przyjacielskich. Młodzież obu placówek już się znają, a w dobie Internetu zacieśniają swoje relacje. Po serdecznym i pełnym wrzawy powitaniu rozpoczęła się świetna zabawa. Uczniowie naszej placówki zaangażowali się w przygotowanie prezentów w postaci książek, gier planszowych, puzzli i zabawek oraz zakupów, aby na stole przy wspólnej rozmowie posilić się pysznymi już tradycyjnymi tostami. Śmiechu i zabaw było co nie miara. Egzystencja człowieka wymaga kontaktu z innymi osobami, tak więc dzięki wizytom u dzieci i młodzieży w „Zamku” nasza młodzież uświadamia sobie, że żyjemy nie tylko dla siebie, ale również dla drugiego człowieka. Ponadto dzięki obcowaniu naszych podopiecznych zmniejsza się bariera, a zwiększa empatia i świadomość pomocy i wsparcia. Na pożegnanie uścisków i pozdrowień nie było końca. Wszyscy czekamy na ponowne spotkanie.

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej

  • mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.” Julian Ejsmond

Wszystkie osoby wyraziły zgodę na publikację wizerunku. Tekst i zdjęcia : Agnieszka Fruga wychowawca OSiW OHP Ząbkowice Śl.

20052022-zb1.1
20052022-zb1.1
20052022-zb2.2
20052022-zb2.2
20052022-zb3.3
20052022-zb3.3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.