• Kontrast strony
„Wspierajmy się” program autorski

Okres pandemii pozostawił ślad nie tylko na ludzkim ciele, ale chyba najwięcej strat przyniósł w życiu społecznym. Oduczył ludzi bycia ze sobą, prostych rzeczy takich jak rozmowa, wspólne potrzeby spotykania się ze sobą, rozmawiania i wspierania się. Życie wirtualne wyparło z naszych domów prawdziwych przyjaciół, a zastąpił ich laptop, komórka. „Wspierajmy się” program autorski miał na celu uświadomić uczestnikom dzierżoniowskiego Hufca czym jest alienacja, samotność i jakie człowiekowi przynosi szkody. Próbowaliśmy uzmysłowić młodym ludziom, że bycie razem powinno być czymś przyjemnym i dawać wsparcie w różnych sytuacjach, jak ze sobą rozmawiać w różnych sytuacjach, jak rozwiązywać konflikty i jak nie dać się wciągnąć w wir uzależnień od dzisiejszych „cywilizowanych zabawek”. Po prelekcjach, rozmowach i różnych teoretycznych zajęciach przyszedł czas na wspólne spędzenie czasu jako dowód, że razem może być nam ze sobą dobrze i potrafimy ze sobą rozmawiać i wspólnie się cieszyć z bycia razem. Problem tej grupy może do końca nie został zażegnany, ale zrobiliśmy krok do przodu, a to już sporo.

Tekst/ zdjęcia : Jadwiga Hajduk-Stalica komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie

230511 d2230511 d3230511 d4

Na zdjęciach: uczestnicy autorskiego programu edukacyjno-wychowawczego „Wspierajmy się” podczas wspólnej imprezy edukacyjnej i na wspólnym grillu - integracji w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii w Bielawie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.