Witamy wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z Ochotniczymi Hufcami Pracy

Choć po legnickim, październikowym rekordzie ciepła nie ma już śladu, a środowy dzień nie przywitał nas ciepło, kadrze Hufca Pracy w Legnicy i uczestnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Hufcu, nie przeszkodziło to w Pikniku Integracyjnym, który został zrealizowany w ramach realizacji wojewódzkiego programu adaptacyjno – wychowawczego „Witamy w OHP”. Na młodzież czekała moc atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od garści informacji o Ochotniczych Hufcach Pracy, które wszystkim uczestnikom przekazała komendant Hufca – p. Dagmara Florczyk – Choma. Młodzieży zostały przypomniane zagadnienia, podjęte już podczas rekrutacji – m.in. prawa i obowiązki ucznia i pracownika młodocianego, zasady uczestnictwa i misję Ochotniczych Hufców Pracy, korzyści wynikające z bycia uczestnikiem OHP, jak również plan działania kadry Hufca na najbliższy czas, i cały okres ich edukacji w szkole branżowej. Kolejnym punktem pikniku były zabawy integracyjne – najpierw takie, które służyły lepszemu poznaniu się młodzieży – tu przy wykorzystaniu papieru toaletowego, uczestnicy chętnie dzielili się ciekawostkami o sobie. Następnie przeszliśmy do zabaw wykorzystujących pracę zespołową, współdziałanie. Niezawodną do tego zabawą jest węzeł gordyjski – który pięknie pokazuje, że czasem trzeba się mocno nagimnastykować – ale jeśli wszyscy podejdą do tego z zaangażowaniem, to „rozwiązać” można każdy problem. Piknik integracyjny to doskonała okazja do poznania nowych kolegów i koleżanek, a także nawiązanie lepszej relacji z wychowawcami Hufca Pracy, dzięki której uczestnik wie, do kogo może zwrócić się z problemami.

Autor: Weronika Mosbauer, wychowawca 1-1 Hufiec Pracy Legnica
Autor zdjęć: Kadra Hufca Pracy w Legnicy
Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas pikniku
Zdjęcie nr 2 - Powitanie uczestników przez Panią Komendant
Zdjęcie nr 3 - Zabawy integracyjne
Zdjęcie nr 4 - Uczestniczka podczas zabawy, która miała na celu poznanie uczestników
Zdjęcie nr 5 - Zabawa w Węzeł Gordyjski

231005 l2 Zdjęcie nr 2 Powitanie uczestników przez Panią Komendant231005 l3 Zdjęcie nr 3 Zabawy integracyjne231005 l4 Zdjęcie nr 4 Uczestniczka podczas zabawy która miała na celu poznanie uczestników231005 l5 Zdjęcie nr 5 Węzeł Gordyjski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.