Wałbrzyski Hufiec Pracy otwiera drzwi do Twojej kariery

W 1-30 Hufcu Pracy w Wałbrzychu trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024. Młodzież licznie przybywa do naszej jednostki zainteresowana bogatą ofertą edukacyjną OHP, perspektywą dołączenia do naszej społeczności oraz wypełniając potrzebne dokumenty. Wychowawcy starają się stworzyć przyszłym uczestnikom bezpieczną i przyjazną atmosferę, poznać ich zainteresowania, potrzeby, kompetencje społeczne, edukacyjne i zawodowe. Młodzież chętnie opowiada o swoich pasjach, sukcesach, ale również niepowodzeniach i trudnościach, które napotkała podczas swojej szkolnej kariery. Wychowawcy budując poczucie wzajemnego zaufania, troski i życzliwości prezentują młodym ludziom wachlarz możliwości, jakie otwiera przed nimi uczestnictwo w Hufcu Pracy. To nie tylko szansa na zdobycie wykształcenia, ale przede wszystkim przygotowania do wykonywania określonej pracy, czyli zdobycia konkretnych kwalifikacji zawodowych, obejmujących ponad 60 różnych zawodów. Propozycja aktywizacji społeczno-zawodowej rozpoczętej podczas nauki w OHP daje możliwość zdobycia konkretnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, jak również przygotowania młodych ludzi do aktywnego poruszania się na rynku pracy. W ramach procesu wychowania przyszli uczestnicy Hufca Pracy objęci zostają indywidualną opieką i wsparciem wychowawców, uczestniczą w działaniach z zakresu profilaktyki społecznej, samorządności, socjalizacji do kultury i oświaty oraz sportu i rekreacji. Młodzi ludzie mają również możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań, kształtowania swojej osobowości i prawidłowych wzorców zachowania, jak również przygotowania się do samodzielnego i odpowiedzialnego życia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej jednostki i skorzystania z oferty Ochotniczych Hufców Pracy.

Tekst – Katarzyna Wojtanowska – wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu
Zdjęcia – Krystyna Zdral - wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu
Zdjęcie 1 – przyszły uczestnik oraz wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu podczas rekrutacji
Zdjęcie 2 – przyszła uczestniczka oraz Doradca Zawodowy 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu podczas rekrutacji

230726 w1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.