• Kontrast strony

Delegacja złożona z przedstawiciela Rady Młodzieży, uczestników oraz wychowawców 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu uczestniczyła w obchodach 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowanych przez władze naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki uczestników i pocztów sztandarowych przed wałbrzyskim ratuszem i przemarszem do kolegiaty pw. Świętych Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się msza święta, a następnie udano się pod Pomnik Niepodległości na Placu Kościelnym w Wałbrzychu. W uroczystościach liczny udział wzięli mieszkańcy naszego miasta oraz przedstawiciele miejskich instytucji. Inauguracją całego wydarzenia było przemówienie Prezydenta Wałbrzycha oraz złożenie przez przedstawicieli władz miasta, parlamentarzystów, służb mundurowych, wałbrzyskich szkół oraz reprezentantów różnych organizacji i instytucji symbolicznych kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Całą uroczystość uświetnił występ chóru uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu, który pięknie zaśpiewał utwory patriotyczne wprowadzając zgromadzonych w uroczysty, świąteczny nastrój. Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja to niezwykle ważne i doniosłe wydarzenie – świadectwo wielkiej mądrości i patriotyzmu. Szczególny moment w historii, który ukształtował naszą tożsamość narodową, kulturę i wartości, a w swojej istocie wpłynął na dzieje Europy i całego świata, który dzisiaj widzimy. Dla pokolenia młodych ludzi to ważny dzień budowania postawy i świadomości obywatelskiej oraz wyraz społecznej aktywności i zaangażowania na rzecz swojego najbliższego otoczenia i całego kraju. Dziękujemy młodzieży za udział w uroczystościach. Tekst – Katarzyna Wojtanowska – wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu Zdjęcia – Katarzyna Wojtanowska – wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu, Krystyna Zdral – wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu Zdjęcie 1 – uczestniczki 1-30 HP w Wałbrzychu po zakończeniu uroczystej mszy świętej w kościele pw. NMP Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów. Zdjęcie 2 – uczestniczki wraz z wychowawcą 1-30 HP w Wałbrzychu podczas uroczystych obchodów 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdjęcie 3 - uczestniczki wraz z wychowawcami 1-30 HP w Wałbrzychu podczas uroczystych obchodów 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdjęcie 4 – obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Placu Kościelnym w Wałbrzychu.05052023 wa105052023 wa205052023 wa305052023 wa4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.