Uczestnicy wałbrzyskiego hufca z powodzeniem łączą naukę w szkole z praktyczną naukę zawodu. Wymaga to od nich zaangażowania oraz systematyczności. Znajdują jednak czas na zajęcia pozaszkolne. W tym tygodniu uczestnicy pierwszego rocznika wybrali się do biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu, jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony internetowej, to nowoczesne centrum edukacji, informacji i kultury, pielęgnujące tradycje oraz tożsamość lokalną i narodową, upowszechniające książkę i czytelnictwo, otwarte i dostępne dla wszystkich chcących korzystać z jej oferty. Biblioteka zachowa sprawność w promowaniu kultury słowa oraz trwałych wartości kulturowych a także nowoczesnych trendów bibliotekarskich. W związku z ogłoszonym przez bibliotekę „Tygodniem dla Regionu”, młodzież zapoznała się z wystawą „Kobiety zasłużone dla regionu”. Jest to wystawa upamiętniająca znane wałbrzyszanki, które wiele wniosły w rozwój i historię naszego miasta. Kobiety związane z nauką, szkolnictwem, kulturą i sztuką. Ich życie i twórczość, a także działalność społeczna zaimponowały młodzieży. To ważne, aby być świadomym historii swojego regionu oraz pamiętać o osobach, które włożyły tyle trudu i wysiłku w rozwój naszego miasta. Z uwagi na często niedocenianą rolę kobiet w historii, duże znaczenie ma podkreślanie ich zasług. Pomaga to wyrównywać szanse i wzmacnia pewność siebie dziewcząt. Zwiększa świadomość uczestników i zachęca do aktywnego działania na rzecz środowiska lokalnego.

Zdjęcia:

1, 2. Młodzież na wystawie

Tekst i zdjęcia:

Krystyna Zdral, wychowawca 1 – 30 HP w Wałbrzychu

19112021-W1
19112021-W1
19112021-w2
19112021-w2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.