• Kontrast strony

W dniu dzisiejszym wraz z delegacją uczestników 1-7 HP w Dzierżoniowie udaliśmy się do schroniska dla psów „Azyl”. Wizyta nasza miała charakter edukacyjno-wychowawczy. Po krótkim zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w tej placówce każdy z uczestników miał możliwość wyprowadzenia psa na krótki spacer. Wymagało to, w niejednym momencie, wiele siły i czujności. Przede wszystkim był to miło czas spędzony z bezpańskimi pupilami. Po tym spacerze był czas, aby wyczesać czworonogi, pobawić się z nimi na wybiegu czy po prostu okazać im trochę czułości i miłości. Towarzyszyli nam oczywiście pracownicy schroniska, którzy chętnie opowiadali o swoich podopiecznych. Fakt, który każdy z nas zauważył jest taki, że ta chwila spaceru była „światłem w ich szarym życiu” psa skazanego na życie w niewoli. Ciężko było się z nimi rozstać, tym bardziej widząc i słysząc ich zachowanie kiedy z powrotem musiały wejść do swoich kojców. Cieszy nas, że nasi uczestnicy chcą tam powrócić, aby w formie wolontariatu pomagać tym zwierzętom. Niektórzy z uczestników już wcześniej byli wolontariuszami dzierżoniowskiego schroniska. Ich miłość do piesków emanowała na pozostałych uczestników i zobowiązali się do zorganizowania zbiórki dla tych kochanych psiaczków.

Tekst/zdjęcia: Jadwiga hajduk-Stalica Komendant 1-7 HP Dzierżoniów

Zdjęcia: uczestnicy dzierżoniowskiego hufca w Schronisku dla Psów „Azyl” podczas spaceru z czworonogami21042023 DD121042023 DD2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.