W przemkowskim Hufcu celebrujemy obchody Międzynarodowego dnia praw dziecka

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Uczestnicy 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie, aby celebrować to ważne wydarzenie dla nich, przygotowali pamiątkową gazetkę i umieścili na korytarzu szkolnym. W grupach wychowawczych zostały przeprowadzone przez kadrę, prelekcje na temat praw dziecka oraz gdzie mogą szukać pomocy, gdy nastąpi taka okoliczność.

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Zdjęcie nr 1- Młodzież wykonująca gazetkę upamiętniająca ten dzień.
Opracowanie: Magdalena Maślankiewicz
Zdjęcia: Magdalena Maślankiewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.