W Hufcu Pracy w Legnicy dbamy o zdrowie psychiczne.

Choć często zapominamy o tym obszarze, to nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego. Według świadomości społecznej nie należy ono do wartości publicznych, natomiast według statystyk zdrowie psychiczne Polaków znacząco się pogarsza. Według niektórych źródeł, problemy ze zdrowiem psychicznym mogą dotyczyć nawet 8 milionów obywateli Polski. Wśród części naszego społeczeństwa ciągle zakorzenione jest przekonanie, że korzystanie z pomocy osób zajmujących się zdrowiem psychicznym – psychologów, terapeutów, psychiatrów i innych specjalistów to wstyd, a już na pewno, że jest to zbędne działanie. Nic bardziej mylnego – szybkie działanie, jeżeli tylko pojawią się niepokojące objawy – jest kluczem do efektywnego procesu leczenia! Rozmowy o wadze zdrowia psychicznego, możliwościach i środkach pomocy, jak również miejscach, w których potrzebujący mogą otrzymać pomoc to zadanie, którego podjęła się Kadra Hufca Pracy w Legnicy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego – który przypada na 10 października. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Co roku przyjmuje nowe hasło – które w roku 2023 brzmi „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka". Jego zadaniem, jest podkreślenie, że zdrowie psychiczne jest podstawowym prawem człowieka dla wszystkich ludzi, a prawo do najwyższego osiągalnego standardu zdrowia psychicznego ma każdy, kimkolwiek i gdziekolwiek jest.

Autor: Weronika Mosbauer, wychowawca 1-1 Hufiec Pracy Legnica
Autor zdjęć: Dagmara Florczyk-Choma, komendant 1-1 Hufiec Pracy Legnica

Zdjęcie nr 1 - Uczestniczka podczas tworzenia gazetki
Zdjęcie nr 2 - Gazetka z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
Zdjęcie nr 3 - Zajęcia z okazji 10 Października

231011 l1 Zdjęcie nr 1 Uczestniczka podczas tworzenia gazetki231011 l2 Zdjęcie nr 2 Gazetka z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.