• Kontrast strony

,,Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi.’’ Platon Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we współpracy ze Szkołami Podstawowymi po raz kolejny zorganizowało prezentacje ofert szkół ponadpodstawowych. Swoje kierunki kształcenia oraz ofertę zajęć dodatkowych we wtorek 18 kwietnia zaprezentowały ośmioklasistom szkoły , centra kształcenia z regionu , Hufiec Pracy z Ziębice oraz OSiW w Ząbkowicach Śląskich. Targi edukacyjne wspólnie z Panią Violettą Wolny z Ząbkowickiego MCK otworzył burmistrz Mariusz Szpilarewicz, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych i podziękował za tak liczne przyjście na targi. Wszyscy zgromadzeni zaprezentowali swoje oferty edukacyjne i opowiedzieli o korzyściach płynących z bycia uczniem ich szkoły. Swoją ofertę ,przedstawił również nasz hufiec. Zainteresowanie ośmioklasistów szkołą branżową jest coraz większe i było to widoczne podczas rozmów z potencjalnymi uczestnikami. Młodzież zadawała pytani dotyczące zawodów , w których mogą się kształcić podczas uczestnictwa w naszej jednostce oraz oferty dodatkowych zajęć i korzyści płynących z uczestnictwa w OHP. Duże zainteresowanie wzbudziła informację ,że uczniowie za swoją prace otrzymują wynagrodzenie oraz, że praktyka odbywa się u wykwalifikowanych pracodawców . Mamy nadzieję ,że nasza oferta jest tak atrakcyjna ,że zaowocuje przyjściem nowych uczestników do naszej jednostki. Targi zakończyły się spotkaniem z Panem Andrzejem Regnera Dyrektorem Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach , który opowiedział o tym jak trudnym wyborem jest wybór szkoły w tak młodym wieku i jaki ma ona wpływ na dalsze życie . Targi uważamy za bardzo udane ,dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Tekst i zdjęcia : Klaudia Kaczorowska- wychowawca HP 1-34 Ziębice19042023 zi119042023 zi219042023 zi319042023 zi4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.