Świętujemy Światowy Dzień Fryzjera w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie

Światowy Dzień Fryzjera to niecodzienne święto, które przypada 16 września. Jego głównym celem jest uhonorowanie pracy fryzjerów oraz stylistów włosów na całym świecie. W związku z tym w dniach 14-15.09.2023 w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie młodzi adepci fryzjerstwa postanowili pokazać nie tylko swoje umiejętności zdobywane podczas praktycznej nauki zawodu, ale także pokazać, jak trudnym i wymagającym jest zawód fryzjera. Obchody Światowego Dnia Fryzjera to doskonały czas, by osoby uczące się tego zawodu w OHP mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Dlatego też odbył się konkurs na najładniejszą fryzurę na profilu FB Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie, który wygrała Natalia- uczennica kl. III Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelinie. Drugie miejsce zajęła praca konkursowa Darii, która również jest uczennicą kl. III Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelinie. W dniu Światowego Dnia Fryzjera warto pomyśleć o kilku ważnych aspektach związanych z nauką zawodu, na które podczas rozmów zwracają szczególnie uwagę uczestniczki Hufca zarówno Daria jak i Natalia. Po pierwsze decydując się na zawód fryzjera trzeba być osobą kreatywną i gotową na naukę przez całe życie- w zawodzie liczą się umiejętności, które trzeba zdobywać podczas licznych szkoleń, warsztatów. Po drugie to pozytywne nastawienie do ludzi, gdyż fryzjer to osoba budująca pozytywne relacje z klientem, stająca się niejednokrotnie powiernikami spraw codziennych. Z okazji Światowego Dnia Fryzjera składamy najserdeczniejsze podziękowania dla pracodawców współpracujących z OHP, którzy od lat szkolą naszych uczestników w zawodzie fryzjer.

Autor: Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelinie Zdjęcia: uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie
zdj. 1 Praca konkursowa Natalii uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie ( I miejsce).
zdj. 2 Praca konkursowa Darii uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie ( II miejsce).
zdj. 3 Fryzura okolicznościowa w wykonaniu Natalii uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie.
zdj. 4 Fryzura okolicznościowa w wykonaniu Darii uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie.

230918 s1 zdj. 1 Praca konkursowa Natalii uczestniczki HP 1 63 w Strzelinie I m230918 s3 zdj. 3 Fryzura okolicznościowa w wykonaniu Natalii uczestniczki HP 1 63230918 s4 zdj. 4 Fryzura okolicznościowa w wykonaniu Darii uczestniczki HP 1 63

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.