• Kontrast strony

Hufiec Pracy 1-30 w Wałbrzychu po raz kolejny był organizatorem Strefowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP, który odbył się 28.04.2022 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie Zdroju. W turnieju wzięło udział 7 zespołów które stworzyły ligę. Mecze więc zostały rozegrane systemem: „każdy z każdym”. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przywitanie drużyn przez Komendanta Hufca Pracy w Wałbrzychu panią Iwonę Figzał i pana Piotra Marka spec. ds. edukacyjno-wychowawczych który przybył do nas z Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Po przywitaniu drużyn, pokrótce omówiono obowiązujące zasady i regulamin który przedstawił sędzia pan Piotr Borowski. Mecze rozgrywane były dwa razy po 5 minut z 1 minutową przerwą. Wszystkie rozegrane spotkania odbyły się zgodne z zasadą „fair play”. Z pewnością każdy mecz zarówno wśród uczestników jak i przybyłych wychowawców wzbudzał duże emocje ponieważ rywalizacja była na wysokim poziomie. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce: Hufiec Pracy Ziębice 13 pkt.; II miejsce: Hufiec Pracy Wałbrzych 11pkt. Mała tabela: liczyły się bramki strzelone 15 goli; III miejsce: OSiW Ząbkowice Śląskie 11 pkt. Mała tabela: liczyły się bramki strzelone 10 goli; IV miejsce: Hufiec Pracy Nowa Ruda 9 pkt. Mała tabela : liczyly się bramki strzelone 16 goli; V miejsce: Hufiec Pracy Dzierżoniów 9 pkt. Mała tabel: liczyly się bramki strzelone 8 goli; VI miejsce: Hufiec Pracy Świdnica 0 pkt. VII miejsce: HP Wałbrzych II – 3 pkt. – po za klasyfikacją – w zastępstwie za HP w Bielawie. Celem turnieju było wdrażanie norm kulturalnego zachowania (właściwy doping, uczciwa rywalizacja), propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja halowej piłki nożnej jako formy rekreacji i relaksu. Podsumowaniem zawodów było wręczenie zwycięskim drużynom dyplomów, medali i pucharów. Poza nagrodami dla zespołów przyznano również nagrody indywidualne: Najlepszy zawodnik turnieju: Michał Kurtycz HP 1-30 Wałbrzych (zdobył 7 goli), najlepszy strzelec turnieju Martin Fiedeń HP 1-30 Wałbrzych – 7 zdobytych goli, najlepszy bramkarz turnieju Wojciech Szczepański HP Ziębice. Przyznano także nagrodę za najładniejszą interwencję bramkarską dla bramkarza z zespołu OSiW Ząbkowice Śląskie. Organizator turnieju pragnie podziękować wszystkim przybyłym gościom oraz jednostkom, serdecznie gratulując drużynom biorącym udział w rywalizacji.

Artykuł: Piotr Borowski wychowawca HP 1-30 Wałbrzych
Zdjęcia: Krystyna Zdral wychowawca HP 1-30 Wałbrzych