• Kontrast strony

Pandemia i izolacja społeczna- czym były i jakie spustoszenie pozostawiły po sobie wie każdy z nas. Jednakże uczestnicy dzierżoniowskiego hufca będący w programie „Wspierajmy się” mieli okazję jeszcze bardziej uświadomić to sobie, a także dowiedzieć się jak wrócić do stanu psychicznego i emocjonalnego sprzed pandemii. Program i zajęcia zostały przeprowadzone wśród uczestników drugiego rocznika, po rocznej ich obserwacji. Jak okres pandemii i izolacja zaburzyły relacje i kontakty międzyludzkie, w tym bezpośrednią komunikację, miały na celu odbudowanie właściwych relacji koleżeńskich, rówieśniczych i z bliskimi. Uświadomić uczestnikom czym jest wirtualny świat, alienacja, izolacja społeczna , właściwe relacje uczestników i bezpośrednia komunikacja (werbalna i niewerbalna). Dzięki programowi uczestnicy mogli sobie na nowo uświadomić co daje bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, czym jest nierealne życie w sieci i izolacja, jak wygląda zdrowa relacja międzyludzka, a także gdzie szukać wsparcia, pomocy w różnych życiowych potrzebach. Jak się wspierać i gdzie szukać wsparcia. Projekt został zakończony wspólnym ogniskiem, a z materiałów przygotowanych przez kadrę uczestnicy wykonali plakat, który jeszcze przez jakiś czas będzie im uświadamiać, że trzeba się wspierać.

Tekst/zdjęcia: Mateusz Kozielski – wychowawca 1-7 Hufca Pracy w Dzierżoniowie

Zdjęcia: Uczestnicy programu autorskiego „Wspierajmy się” podczas wykonywania i opisywania plakatu wykonanego na zakończenie przedsięwzięcia

230516 d2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.