• Kontrast strony
Promocja Ochotniczych Hufców Pracy na targach edukacyjnych w Branżowej Szkole  I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich

Targi Edukacyjne są doskonałą okazją do promocji OHP i zawsze chętnie korzystamy z zaproszenia i prezentowania swojej oferty dla młodzieży. Tym razem Hufiec Pracy z Ziębic uczestniczył w Targach Edukacyjnych w Branżowej Szkole I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich. Targi otworzyła Pani Marzena Kudryńska Dyrektor Szkoły, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie wszyscy zebrani po kolei przedstawili swoją ofertę edukacyjną oraz korzyści z przyjścia do ich szkoły. Współpraca ze Szkołami Branżowymi jest nieodzownym elementem pracy kadry Hufca Pracy w Ziębicach. Przedstawienie swojej oferty ośmioklasistom ze Szkół Podstawowych jest początkiem rekrutacji na rok szkolny 2023/2024. Zapoznanie się z zawodami, w których mogą się kształcić będąc uczestnikami OHP była dużym zaskoczeniem, że jest ich aż tak wiele. Wsparcie w wyborze zawodu oraz znalezienie pracodawcy, u którego znajdzie zatrudnienie pracownik młodociany leży po stronie wykwalifikowanej kadry Hufca, która oferuje swoją pomoc przez cały okres kształcenia. Zainteresowanie Szkołą Branżową jest coraz większe co cieszy, ponieważ na rynku brakuje wykwalifikowanych rzemieślników. Zachęcamy do wstąpienie w szeregi naszej społeczności OHP i ze swojej strony zapewniamy, że podczas 3 lat nasi pracodawcy przygotują młodzież do zdania egzaminu zawodowego na ocenę bardzo dobrą oraz zdobycie wymarzonego zawodu.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Kaczorowska – wychowawca HP 1-34 Ziębice

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.