• Kontrast strony

Młodzi praktykanci z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Ząbkowice Śl. zmotywowani do działania wyruszyli wraz z instruktorem praktycznej nauki w zawodzie monter – Panią Teresą Ciapka na kolejne praktyczne zajęcia na placu budowy domu jednorodzinnego. Na początek praktykanci zaopatrzeni w odpowiedni strój roboczy oraz ochronny weszli na budowę. Tam zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zostały im przydzielone zadania do wykonania w ciągu dnia pracy. Odpowiednio przygotowani oraz chętni do nauki przystąpili do montażu sufitu podwieszanego, który pochłonął dużą część zajęć. Dzięki wsparciu i wskazówkom obecnych tam pracowników budowlanych, praktykanci nauczyli się wielu istotnych rozwiązań niezbędnych podczas pracy na budowie. Kolejnym zadaniem przyszłych monterów było zwymiarowanie oraz odpowiednie przycięcie płyt gipsowo-kartonowych, służących do wykonania pożądanej konstrukcji. Przyszli monterzy intensywną pracą po raz kolejny zdobyli bezcenne doświadczenie, które to obecnie jest tak bardzo pożądane na rynku pracy w kraju oraz za granicą.

Tekst: Dominika Frączkowska – Specjalista ds. administracyjno-biurowych OSiW Ząbkowice Śl. Zdjęcia: Teresa Ciapka – Instruktor praktycznej nauki w zawodzie monter OSiW Ząbkowice Śl.

Zdjęcia:

  1. Monterzy w trakcie praktyk
  2. Młodzież OSiW podczas praktyk
  3. Praca na placu budowy
20211117_z1_Monterzy w trakcie praktyk
20211117_z1_Monterzy w trakcie praktyk
20211117_z2_Młodzież OSiW podczas praktyk
20211117_z2_Młodzież OSiW podczas praktyk
20211117_z3_Praca na placu budowy
20211117_z3_Praca na placu budowy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.