• Kontrast strony

„W koszykówce nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba sobie zapracować" Messey ft. Nullo - Basketball Czwartek, dla naszego Hufca był dniem, który oferował ogrom emocji! Chłopcy wraz z wychowawcą wyruszyli bardzo wcześnie rano, by po długiej drodze dotrzeć do Ząbkowic Śląskich, dokąd zostaliśmy zaproszeni na Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży OHP w Piłce Koszykowej, dzięki uprzejmości Hufca Pracy w Ziębicach oraz Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu. „Graj. Baw się. Ciesz się grą.” M. Jordan Dwanaście drużyn spotkało się, by konkurować ze sobą w tym ciekawym i dynamicznym sporcie. Nasza jednostka wylosowała grupę na bardzo wysokim poziomie – jak się później okazało, mistrzowie i wicemistrzowie województwa, wyszli właśnie z naszej grupy! Podczas oficjalnego rozpoczęcia Mistrzostw głos zabrali: Komendant Hufca Pracy w Ziębicach – pan Grzegorz Abrahamik oraz pani Monika Skrzydło – Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania DWK OHP we Wrocławiu. Następnie każda z grup uczestniczyła w krótkim spotkaniu z sędzią, który przypomniał zasady rozgrywki. Wreszcie, chłopcy mogli stanąć do rywalizacji. Nasza drużyna zmierzyła się z uczestnikami Hufca Pracy w Jaworze – pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo, które niewątpliwie uskrzydliło chłopców. Niestety – drugi mecz, z OSiW Mysłakowice, a także trzeci z HP Świdnica zakończyły się porażką. Radość przyniosła wygrana w meczu z grupą z Bielawy, w naszych uczestników wstąpiły nowe siły, wzrosło też ich zaangażowanie. Ostatni mecz, z gospodarzami Mistrzostw okazał się najtrudniejszą rozgrywką ze wszystkich, zakończony triumfem Hufca Pracy Ziębice – jak się później okazało, Mistrza Dolnego Śląska w Koszykówce! „Spudłowałem blisko 9000 rzutów w mojej karierze. Przegrałem prawie 300 meczów. 26 razy zaufano mi, abym oddał decydujący rzut i nie trafiłem. Ciągle zaliczałem w życiu porażki – znowu i znowu, i znowu. To dlatego odniosłem sukces.” M. Jordan Pomimo braku awansu do dalszych rozgrywek, bawiliśmy się świetnie. Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży OHP w Piłce Koszykowej dały uczestnikom możliwość nawiązania nowych relacji, a nie rzadko spotkań z osobami poznanymi już przy okazji wcześniejszych wydarzeń organizowanych przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP. Wszystkim wygranym gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie! Autor: Weronika Mosbauer, wychowawca 1-1 HP Legnica Autor zdjęć: Weronika Mosbauer, wychowawca 1-1 HP Legnica Zdjęcie nr 1: Kolaż – Drużyna HP Legnica, oraz kapitan odbierający nagrodę z rąk p. Moniki Skrzydło - Kierownika Zespołu Kształcenia i Wychowania DWK OHP we Wrocławiu oraz p. Grzegorza Abrahamika - Komendanta HP Ziębice Zdjęcie nr 2: Uczestnicy Mistrzostw podczas przypominania zasad gry. Zdjęcie nr 3: Hufiec Pracy Legnica podczas rozgrywek. Zdjęcie nr 4: Uczestnicy HP Legnica podczas gry w Koszykówkę.21042023 LG121042023 LG221042023 LG321042023 LG4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.