• Kontrast strony

Święta Bożego Narodzenia to czas kojarzący się z radością. Wokół nas mienią się świąteczne dekoracje, półki sklepowe wypełniają się po brzegi artykułami świątecznymi, myślimy o prezentach które znajdą się pod choinką. W ferworze świątecznej gorączki nie można zapominać o tych, dla których ten czas niekoniecznie musi oznaczać świetny nastrój. Pozostający w cieniu, często zapomniani, myśląc jedynie o tym skąd wziąć pieniądze na podstawowe rzeczy. Z myślą o takich osobach powstała kolejna inicjatywa zorganizowana przez Hufiec Pracy w Wałbrzychu. "Rzeczy potrzebujesz - za uśmiech kupujesz" pod takim hasłem odbywa się akcja na rzecz osób potrzebujących. Choć cyklicznie odbywa się przekazanie ubrań do placówek pomocy społecznej przez naszą jednostkę to nie zapominamy również o osobach, które nie korzystają z takich ośrodków a mimo to żyją w niedostatku i niejednokrotnie również w ubóstwie. Każdy zna kogoś potrzebującego, kto wstydzi się lub nie chce prosić o wsparcie innych osób i z myślą o takich osobach powstała nasza akcja. Jest ona promowana w mediach społecznościowych a wszyscy chętni, którzy się do nas zgłoszą otrzymają wybraną rzecz za przysłowiowy uśmiech. Do akcji przyłączają się nasi uczestnicy, którzy wspierają środowisko lokalne. Tego typu akcje co raz bardziej zyskują na popularności, ponieważ łączą one cele charytatywne z możliwością opróżnienia garderoby z ubrań, które już od dawna nie są używane. Żywimy nadzieję, że akcja spotka się z dobrym odbiorem społecznym i zagości na stałe w inicjatywach podejmowanych przez naszą jednostkę.

Zdjęcie: Ogłoszenie akcji na fb autorstwa Piotra Borowskiego wychowawcy HP 1-30

Artykuł: Tomasz Napiórkowski – wychowawca HP 1-30

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.