• Kontrast strony

Pod koniec marca w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących W Kamiennej Górze kadra 1-10 Hufiec wspólnie z uczestnikami miała przyjemność, kolejny już rok z rzędu być organizatorem „ Dnia dawcy Szpiku”. Nie udało by się to oczywiście bez wsparcia ze strony fundacji DKMS oraz pracowników szkoły. Po wypełnieniu formularza i pobraniu materiału genetycznego , wolontariusze którzy przed akcją przeszli specjalne szkolenie, zajmowało się dalszą procedurą m.in. przygotowaniem całości do wysłania. Resztą zajmuje się już fundacja, po przebadaniu wysłanego wymazu określają oni HLA (antygeny zgodności tkankowej) – na którego podstawie łączy się dawców i pacjentów. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Tekst : Małgorzata Żółtowska – Dzierzbińska Zdjęcia : wolontariusze archiwum prywatne Opis zdjęć : Wolontariusze w trakcie trwania akcji17042023 k117042023 k2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.