• Kontrast strony

Dzierżoniowscy uczestnicy, korzystając z pięknej, wiosennej pogody, kształcący się w klasie wielozawodowej w Zespole Szkół Nr 2 w Dzierżoniowa, wybrali się na kolejną aktywną wycieczkę. Tym razem na godzinie wychowawczej powstał pomysł, aby spędzić czas podczas gry w paintball. Przed majowym weekendem w dobrych humorach zajęliśmy miejsca w busie i prosto spod szkoły udaliśmy się do Parku CityPaintball we Wrocławiu. Jest to jedyny obiekt w Polsce, który posiada cztery różnorodne tematycznie tereny gry w jednym miejscu: wioskę, junglę, aztec i wietnam. Na miejscu uczestnicy spotkali się z instruktorem, który każdemu graczowi przydzielił odzież ochronną i szczegółowo wyjaśnił zasady gry oraz bezpieczeństwa. Następnie rozpoczęła się zabawa. Młodzież pod okiem instruktora świetnie bawiła się przez prawie dwie godziny, poznając różnorodne strategie walki i rywalizacji podzielone na kilka rozgrywek. Podczas aktywności fizycznej wszystkim towarzyszyły różnorodne emocje. Był to dobry czas integracji. Uczestnicy wycieczki wykazali się solidarnością, grupową i odpowiedzialnością. Kiedy gra została zakończona udaliśmy się do galerii Aleja Bielany na wspólny posiłek, aby uzupełnić energię i stracone kalorie. W drodze powrotnej zaplanowaliśmy kolejne przedsięwzięcia grupowe, aby jeszcze lepiej się poznać i wspólnie współpracować.

Tekst i zdjęcia: Barbara Trepner – st. wychowawca

Na zdjęciach: sprawy organizacyjne, podział na drużyny, instruktaż i omówienie zasad bezpieczeństwa, zdjęcie grupowe z wychowawcą szkolnym p. Lidią Ptak

20220504_d1
20220504_d1
20220504_d2
20220504_d2
20220504_d3
20220504_d3
20220504_d4
20220504_d4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.