• Kontrast strony

W pierwszym dniu kalendarzowego lata odbyły się Mistrzostwa w Kręgle Fińskie Molkky w Górze. Organizatorem przedsięwzięcia był 1-2 Hufiec Pracy w Górze. W rozgrywkach uczestniczyły jednostki z Polkowic, Przemkowa, Legnicy, Góry i Jawora. Uczestników i kadrę przywitała Pani Zofia Świerszcz – komendant 1-2 Hufca Pracy w Górze. Po zapoznaniu młodzieży z zasadami gry i podzieleniu na dwie grupy rozpoczęły się rozgrywki w kręgle fińskie. Rzut zbijakiem okazał się nie lada wyzwaniem, set trwał do czasu, aż jeden z zawodników zdobył 50 punktów. Emocje młodzieży sięgały zenitu kiedy brakowało kilku punktów do wygranej. Nasza drużyna z 1-21 Hufca Pracy w Jaworze w składzie Wiktoria, Ania i Michał świetnie się bawiła podczas rozgrywek. Kulturalny doping i zdrowa rywalizacja motywowały młodzież do walki o zwycięstwo. Podczas setów finałowych konkurowało 4 zawodników. Wśród nich znalazł się Michał, który w klasyfikacji końcowej zajął III miejsce, tuż za Amelią z HP w Górze, która zajęła I miejsce i Kacprem z HP w Legnicy, który zajął II miejsce. Na IV miejscu uplasował się Marcin z HP w Przemkowie. Również kadra mogła sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle fińskie. Najlepsza wśród kadry okazała się Pani Barbara Mazur z HP z Polkowic. Serdecznie dziękujemy kadrze 1-2 Hufca Pracy w Górze za organizację mistrzostw. Gra nas wciągnęła i już ustalamy termin hufcowych rozgrywek, aby zapoznać naszą młodzież z tą fascynującą zabawą.

Tekst: Jagoda Karpiejczyk – starszy wychowawca 1-21 OHP w Jaworze
Zdjęcia: kadra HP w Górze
Zdjęcia – młodzież podczas rozgrywek i wręczania nagród

220622 j1 zdjęcie nr 1 mistrzostwa220622 j2 zdjecie nr 2 mistrzostwa220622 j3 zdjęcie nr 3 mistrzostwa220622 j4 zdjęcie nr 4 mistrzostwa220622 j5 zdjęcie nr 5 mistrzostwa220622 j6 zdjęcie nr 6 mistrzostwa220622 j7 zdjęcie nr 7 mistrzostwa220622 j8 zdjęcie nr 8 mistrzostwa