W myśl zasady „Myślę globalnie, działam lokalnie” Hufiec Pracy w Wałbrzychu przyłączył się do akcji pomocy dla Cyprianka, który potrzebuje pilnej operacji serduszka. Może ona być przeprowadzona tylko w Stanach Zjednoczonych, dlatego koszt operacji przekracza możliwości finansowe rodziny. Akcja polega na zbiórce używanej odzieży, która następnie będzie spieniężona a zebrana w ten sposób kwota zasili konto Cyprianka. Idea została rozpropagowana wśród uczestników Hufca Pracy, którzy jak zwykle odpowiedzieli na nasz apel. W dniu 02 grudnia zebrane rzeczy zostały przekazane p. Joannie, która rozpowszechniła akcję na terenie Wałbrzycha, ponieważ Cyprian pochodzi z okolic Legnicy. Tego rodzaju inicjatywy zyskują co raz większą popularność. Dają one możliwość pomocy innym, są również okazją do czyszczenia domowych szaf z ubrań, których i tak już nie nosimy. Uczestnikom Hufca Pracy dziękujemy za przyłączenie się do akcji a Cypriankowi życzymy dużo zdrowia!

Na zdjęcie: Wychowawca Hufca Pracy w Wałbrzychu wraz z organizatorką akcji na terenie Wałbrzycha, podczas przekazania zebranej odzieży

Artykuł i zdjęcie: Krystyna Zdral – wychowawca HP 1-30

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.