• Kontrast strony

Dnia 20 maja 2022 roku uczestnicy dzierżoniowskiego Hufca Pracy wzięli udział w ciekawych zajęciach wychowawczych pod opieką wychowawcy Magdaleny Kapuścińskiej-Janek i Komendantki Jadwigi Hajduk-Stalicy. W związku z tym, że w grupie są sprzedawcy jak i kucharze była to dobra okazja na sprawdzenie swoich umiejętności rozpoznawania smaków za pomocą zmysłów. Zabawa miała na celu uwrażliwianie zmysłu smaku, dotyku i węchu. Rozwija myślenie poprzez tworzenie skojarzeń na podstawie doznań węchowych i smakowych. Uświadamia uczestnikom jak różnorodne są smaki produktów i jak je rozpoznać za pomocą zmysłów. W misce znajdowały się różne produkty spożywcze o odmiennej konsystencji, fakturze, twardości i wielkości. Zadaniem młodzieży było rozpoznanie dotykiem co to jest. Do rozpoznania były: orzechy, żelki, pianki, mak, marmolada, czekolada. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością produktów, a przy tym było dużo śmiechu i radości.

Tekst: Wychowawca Magdalena Kapuścińska-Janek Zdjęcia: Wychowawca Magdalena Kapuścińska-Janek Na zdjęciach: Uczestnicy podczas zajęć warsztatowych

21052022-d1
21052022-d1
21052022-d2
21052022-d2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.