Działania rekrutacyjne w Hufcu Pracy w Wałbrzychu

Gorąca końcówka sierpnia. W tym przypadku nie chodzi jednak o aurę panującą na zewnątrz, a o prowadzone przez Hufiec Pracy w Wałbrzychu działania rekrutacyjne. Nabór do naszej jednostki idzie pełną parą i każdego dnia zgłaszają się do nas osoby, wyrażające chęć uczestnictwa. Są to kandydaci zarówno do szkoły podstawowej jak i branżowej. Kompletują wymagane dokumenty, przeprowadzane są z nimi oraz ich opiekunami prawnymi rozmowy informacyjne. Większość chętnych do klas 7 i 8 oczekuje na opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Utrzymujemy kontakt z poradnią, pomagając kandydatom w ustaleniu krótszego terminu badania psychologicznego, w celu uzyskania opinii niezbędnej do rozpoczęcia nauki w klasach OHP. Na bieżąco nasi kandydaci są również kierowani do doradcy zawodowego w celu badania, co umożliwia sugerowanie im zawodów, pod kątem ich predyspozycji zawodowych. Monitorujemy na bieżąco braki w dokumentacji i utrzymujemy stały kontakt telefoniczny z opiekunami prawnymi kandydatów, informując o konieczności ich uzupełnienia. Uzupełnienie rekrutacji nastąpi już w trakcie roku szkolnego, ponieważ po jego rozpoczęciu działania rekrutacyjne przeniosą się na teren szkoły, gdzie wraz z rozpoczęciem nauki poznamy wszystkich nowoprzyjętych uczniów.

Tekst: Tomasz Napiórkowski komendant HP 1-30 Wałbrzych
Zdjęcia: Anna Studzienna wychowawca HP 1-30 Wałbrzych, Tomasz Napiórkowski komendant HP 1-30 Wałbrzych

Na zdjęciach: Kandydaci do Hufca Pracy wraz z rodzicami oraz pracownicy Hufca podczas wypełniania dokumentów aplikacyjnych

230831 w2230831 w3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.