• Kontrast strony

Co to były za emocje, co to był za dzień! Chłopaki z górowskiego Hufca Pracy dnia 20.04.2023 roku wzieli udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzieży OHP w piłce koszykowej, które odbyły się w Hali Sportowej „Słoneczna” w Ząbkowicach Śląskich . Organizatorami Mistrzostw byli DWK OHP we Wrocławiu oraz Hufiec Pracy w Ziębicach. Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 12 drużyn OHP. Górowski Hufiec reprezentowali Kacper Rajczyk, Brajan Zawiła oraz Dawid Kusio. Po oficjalnym otwarciu Mistrzostw przez Komendanta HP w Ziębicach pana Grzegorza Abrahamika oraz kierownika komórki kształcenia i wychowania w DWK OHP we Wrocławiu panią Monikę Skrzydło mogliśmy rozpocząć rywalizację. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 drużyn. Każda drużyna rozegrała po 5 meczy w swojej grupie. Do pierwszej rywalizacji chłopaki z Góry przystąpili HP Wałbrzych. Niestety ten mecz dla Góry zakończył się przegraną z wynikiem 4:6. Chłopaki jednak się nie poddali wręcz przeciwnie, zmotywowało ich to do dalszego działania. Kolejny mecz zagrali z HP Jelenia Góra i wygrali 4:0, mecz z HP Dzierżoniów również był dla Góry zwycięski 6:3. Z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz i spotykamy się z HP Wołów. Górowska drużyna walczy i wygrywa 6:4. Ostatni mecz rozegraliśmy z OSiW w Ząbkowicach Śląskich i wygrywamy 10:4. 4 wygrane mecze na 5 dały nam 2 miejsce w grupie i awans do półfinału, w którym spotkaliśmy się z OSiW w Mysłakowicach. Tu niestety drużyna okazała się mocniejsza i przegrywamy aż 15:0. Walczymy więc o 3/4 miejsce i tu po raz kolejny spotykamy się z przeciwnikami z Wałbrzycha. Młodzież z HP Góra motywuje się do działania. W końcu chodzi tu o podium a mecz z HP Wałbrzych w rozgrywkach przegraliśmy. To były bardzo emocjonujące chwile ale taaaaaaak!!!!!! Udało się i wygrywamy 2:0. Ostatecznie zajmujemy mocne III miejsce .Chłopaki skaczą ze szczęścia bo nie było łatwo. Brawo!!!!! Każda z drużyn dała z siebie 100%. Nikt nie odjechał z psutymi rękoma. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe a zwycięzcy puchary i medale. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w Mistrzostwach, serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej rywalizacji a organizatorskim dziękujemy za gościnę. Szczęśliwi wracamy do domu.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Gronowicz - st.wychowawca HP w Górze

Zdjęcie 1: Górowska drużyn, która zajęła III miejsce Zdjęcie 2: Wręczenie medali i pucharu Zdjęcie 3: Kolaż z rozgrywek21042023 g121042023 g221042023 g3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.