• Kontrast strony

Bezdomność jest zjawiskiem powszechnym, występuje w każdym miejscu na świecie, w każdym mieście. Codziennie spotykamy osoby pozbawione domu, które starają się wytrwać każdy dzień. Często proszą o coś do zjedzenia czy pieniądze. Pożywiają się z resztek, które pozostawiamy po przygotowywaniu posiłków. Ubierają się korzystając z pozostawionej czy wyrzuconej odzieży.Z problemem bezdomności walczą instytucje, stowarzyszenia, władze miast, gmin, wolontariusze. W Bolesławcu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje od kilku lat inicjatywę pn. „Społeczna lodówka”. Od tego czasu Hufiec Pracy, włącza się w akcję, starając się wesprzeć w ten sposób osoby bezdomne. W tym roku postanowiono również zorganizować akcję zbierania żywności, a także innych potrzebnych rzeczy dla osób potrzebujących. Zbiórka potrzebnych rzeczy odbywa się od 01.04.2023 do 30.04.2023r. Po tym czasie zebrane produkty zostaną przekazane Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

Tekst: Małgorzata Rulińska st. wychowawca HP w Bolesławcu

Zdjęcia: Izabela Spychała Pośrednik Pracy MCK OHP w Bolesławcu

Zdjęcie nr 1. Ulotka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu promująca inicjatywę „Społeczna lodówka”. Zdjęcie nr 2. Wychowawcy HP w Bolesławcu segregują zebrane do tej pory rzeczy, które będą przekazane Ośrodkowi Pomocy Społecznej.20042023 bo120042023 bo2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.