• Kontrast strony

„ Miłosierdzie wobec ubogich leczy trąd skąpstwa i czyni duszę piękną” św. Antoni Młodzież z OSiW OHP w Ząbkowicach Śl. włączyła się w bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących, ubogich i bezdomnych ludzi w ramach inicjatywy „Bezdomny nie obcy”. Wychowankowie przygotowali plakat promujący pomoc drugiemu człowiekowi i zapoznali się z ideą wolontariatu. Piękna inicjatywa jaką jest niesienie pomocy bliźniemu pokazała jak chętnie nasza młodzież angażuje się w tego typu projekty. Uczestnicy ze zdobytych środków finansowych z ogromnym zaangażowaniem zrobili zakupy niezbędnych artykułów spożywczych i higienicznych. Z kalkulatorem i listą zakupów w ręce. Wychowankowie wśród znajomych i bliskich zorganizowali zbiórkę odzieży. Wszystkie te rzeczy zostały spakowane i przekazane na ręce księdza Krzysztofa Herbuta z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl., gdzie znajduje się Jadłodajnia św. Brata Alberta oraz lodówka społecznościowa, z której korzystają najubożsi mieszkańcy. Młodzież pomaga, ponieważ ma taką potrzebę serca. Sami mówią, że w ten sposób mogą spłacić dług wdzięczności, emanować pozytywną energią, podziękować za to, co otrzymali zupełnie bezinteresownie od obcych ludzi. Nasi uczniowie pomagają, bo chcą poczuć się lepiej, nabierają przekonania, że są dla kogoś ważni, że mogą się uczyć odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pomaganie potrzebującym pozwala im wyjść do ludzi, zwiększyć liczbę znajomych, a co za tym idzie znajdują pokrewne dusze. Dzięki wspólnej pracy na rzecz najbardziej potrzebujących i ubogich ludzi uczniowie naszego Ośrodka nauczyli się cierpliwości, współdziałania, planowania i ekonomicznego gospodarowania finansami, co w przyszłości pozwoli naszym uczniom na racjonalne planowanie wydatków. Wszystkie osoby wyraziły zgodę na publikację wizerunku

Tekst: Agnieszka Fruga wychowawca OSiW Ząbkowice Śl. Zdjęcia: Kamila Szymczak - Bernaczek wychowawca OSiW Ząbkowice Śl.

  1. Plakat informujący o inicjatywie
  2. W trakcie zakupów
  3. Szczęśliwi z zebranymi produktami
  4. Przekazanie ks. Krzysztofowi Herbutowi z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl. zebranych produktów

„ Miłosierdzie wobec ubogich leczy trąd skąpstwa i czyni duszę piękną” św. Antoni Młodzież z OSiW OHP w Ząbkowicach Śl. włączyła się w bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących, ubogich i bezdomnych ludzi w ramach inicjatywy „Bezdomny nie obcy”. Wychowankowie przygotowali plakat promujący pomoc drugiemu człowiekowi i zapoznali się z ideą wolontariatu. Piękna inicjatywa jaką jest niesienie pomocy bliźniemu pokazała jak chętnie nasza młodzież angażuje się w tego typu projekty. Uczestnicy ze zdobytych środków finansowych z ogromnym zaangażowaniem zrobili zakupy niezbędnych artykułów spożywczych i higienicznych. Z kalkulatorem i listą zakupów w ręce. Wychowankowie wśród znajomych i bliskich zorganizowali zbiórkę odzieży. Wszystkie te rzeczy zostały spakowane i przekazane na ręce księdza Krzysztofa Herbuta z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl., gdzie znajduje się Jadłodajnia św. Brata Alberta oraz lodówka społecznościowa, z której korzystają najubożsi mieszkańcy. Młodzież pomaga, ponieważ ma taką potrzebę serca. Sami mówią, że w ten sposób mogą spłacić dług wdzięczności, emanować pozytywną energią, podziękować za to, co otrzymali zupełnie bezinteresownie od obcych ludzi. Nasi uczniowie pomagają, bo chcą poczuć się lepiej, nabierają przekonania, że są dla kogoś ważni, że mogą się uczyć odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pomaganie potrzebującym pozwala im wyjść do ludzi, zwiększyć liczbę znajomych, a co za tym idzie znajdują pokrewne dusze. Dzięki wspólnej pracy na rzecz najbardziej potrzebujących i ubogich ludzi uczniowie naszego Ośrodka nauczyli się cierpliwości, współdziałania, planowania i ekonomicznego gospodarowania finansami, co w przyszłości pozwoli naszym uczniom na racjonalne planowanie wydatków. Wszystkie osoby wyraziły zgodę na publikację wizerunku

Tekst: Agnieszka Fruga wychowawca OSiW Ząbkowice Śl. Zdjęcia: Kamila Szymczak - Bernaczek wychowawca OSiW Ząbkowice Śl.

  1. Plakat informujący o inicjatywie
  2. W trakcie zakupów
  3. Szczęśliwi z zebranymi produktami
  4. Przekazanie ks. Krzysztofowi Herbutowi z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl. zebranych produktów18042023 zb118042023 zb218042023 zb318042023 zb4

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.