"Nie lękajcie się" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny, 21. Dzień Papieski. To już tradycja, że hołd swojemu patronowi oddali też uczestnicy OHP. Delegacja młodzieży z Hufca Pracy w Suwałkach, ucząca się w Wielozawodowej Szkole Branżowej I Stopnia, złożyła wiązankę kwiatów przed jego pomnikiem, zaś podczas zajęć wychowawczych czytała fragmenty wierszy Karola Wojtyły oraz obejrzała film pt. „Karol – Człowiek, który został papieżem”. Jak sami mówią nauczanie Jana Pawła II jest obecne w ich życiu.

Karol Wojtyła na Stolicę Piotrową został wybrany 16 października 1978 roku. Ta data zapoczątkowała ponad 26-letni pontyfikat, który odmienił nie tylko Kościół, ale i świat. W tym roku dzień papieski obchodzimy już po raz 21.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.