Kadra wychowawcza Hufca Pracy w Bochni zorganizowała spotkanie integracyjne dla uczestników pierwszego rocznika.
Przedsięwzięcie odbyło się 14 września w „Bacówce na Zadzielu”. 

„Bacówka na Zadzielu” znajduje się na stokach szczytu Kamionna w Beskidzie Wyspowym. Nazwa Beskid Wyspowy, jak dowiedzieli się uczestnicy, pochodzi od widoku jesiennych szczytów wyłaniających się z mgły. Wysp jest ponad setka i można po nich wędrować szlakami turystycznymi. Mimo niesprzyjającej aury, uczestnicy spacerowali po okolicy, podziwiając pobliskie szczyty wyłaniające się z mgły, nawiązując nowe relacje i poznając się bliżej. Młodzież wzięła również udział w zabawach integracyjnych oraz grze terenowej.

Nowa szkoła i uczestnictwo w OHP jest dla mnie okazją do poznania nowych ludzi i zaprzyjaźnienia się z nimi. Myślę że przede mną ciekawy i ważny czas – mówił Olek, podczas spacerów w okolicy Kamionnej.

Podoba mi się to miejsce , jest stosunkowo blisko Bochni, a można poczuć bliższy kontakt z naturą – dodaje Natasza.

Wspólnie spędzony dzień sprzyjał obserwacji zachowania młodzieży – wzajemnych relacji oraz ról jakie młodzi ludzie przyjmują w grupie. Przedsięwzięcie miało na celu zintegrowanie uczestników w nowym roku szkolnym, a także umożliwiło bliższe poznanie nowych podopiecznych.

Tekst i zdjęcia: Halina Markowska-Mikulska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.