• Kontrast strony

Młodzież z Hufca Pracy 15-18 w Turku uczestniczyła 18 stycznia 2022 roku w zajęciach z arteterapii, czyli terapii, w której wykorzystywane są środki artystyczne. Spotkanie odbyło się w Powiatowej Bibliotece w Turku. Zostało przeprowadzone przez Panią Joannę Chalecką-Kuraszyk.


Inspiracją i jednocześnie tematem spotkania był obraz francuskiego malarza Paula Gauguina pt. "Skąd przychodzimy?, Kim jesteśmy?, Dokąd zmierzamy?". Pani Joanna przybliżyła biografię malarza, który w swoim życiu spotkał się z krytyką i ubóstwem. Jego pasja i zamiłowanie do malarstwa spowodowały jednak, że nigdy nie poddawał się i wytrwale dążył do celu. Jego największym dziełem jest wyżej wymieniony obraz, podsumowujący przemyślenia i poglądy autora, który w dodatku powstał w czasie osobistego kryzysu.


Wspólna interpretacja obrazu była pretekstem do przemyśleń i refleksji na temat własnych planów na przyszłość. Pani Joanna zaznaczyła, że niezależnie od pochodzenia, czy błędów, jakie się popełnia, należy dążyć do realizacji marzeń. Podkreśliła również, że należy opierać się na swoich mocnych stronach i małymi kroczkami dążyć do wytyczonych celów. Uczestnikom OHP przypomniano, że priorytetem w życiu jest nauka, doświadczenie czerpane od innych osób oraz własne zaangażowanie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.