Znamy już finalistów

Znamy już finalistów VII Ogólnopolskiego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Komórkowych Młodzieży OHP, którego zakończenie odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 24-26 kwietnia tego roku. Z ośmiu finalistów jury konkursowe wyłoni autorów trzech najlepszych prac filmowych.

Do ścisłego finału zakwalifikowano: Sylwię Florek i Kamila Kolarskiego z Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie („Historia wąsem pisana”); Piotra Widera, Bartosza Jeżaka i Mariusza Melsona z Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie („Droga do wolnej Polski”); Helenę Bonecką, Justynę Głowacką i Żanetę Stadnicką z Lubelskiej WK („Recepta na szczęście”); Jakuba Wolskiego z Małopolskiej WK („Urywki pamięci”); Sandrę Mrozek, Mateusza Foltyńskiego z Zachodniopomorskiej WK („Odzyskanie Niepodległości moimi oczami”); Nikolę Skowerę z Lubuskiej WK („Mój sposób na szczęście”); Ewę Zajączkowską, Mikołaja Matuszka i Emilię Gałkę z Opolskiej WK („Junak współczesny uczestnik OHP”); Dominika Rolewskiego z Łódzkiej WK („Szukając siebie”).

Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i osobistego postrzegania tej niepodległości przez młodzież, a także samych siebie w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Finałowi będą towarzyszyć liczne atrakcje i wydarzenia, jak: warsztaty filmowe, wizyta w Planetarium, zwiedzanie terenów byłego lotniska wojskowego JAR w Wiechlicach, rozgrywki w kręgle, a także ognisko.