„Polak mały” w ogrodach KPRM

3 czerwca delegacje jednostek OHP pomagały przy organizacji stoiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się po raz piąty w Warszawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym roku piknik odbywał się pod hasłem „Polak mały”.

Całe rodziny wraz z dziećmi mogły wspaniale spędzić czas, dzięki atrakcjom przygotowanym przez poszczególne ministerstwa. Otwierając piknik w imieniu ministrów premier Beata Szydło podkreślała, jak bardzo takie chwile są potrzebne: Takie dni są po to, byśmy byli razem, byśmy pamiętali, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka.

Ochotnicze Hufce Pracy przygotowały także wiele atrakcji – od stoisk, na których prezentowane były ginące zawody: kowala czy wikliniarza, przez warsztaty plastyczne, malowanie buziek, malowanie portretów, strefę malucha, rozgrywki sportowe, malowanie koszulek i toreb według szablonów po usługi fryzjerskie.

Meble ogrodowe do strefy MRPiPS zbudowali uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Jaciążku (Mazowiecka WK OHP) oraz z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie, a ciasteczka dla gości pikniku upieczono w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. Pleszew wyposażył strefę malucha i przyozdobił namioty, jak również zorganizował stanowisko fryzjerskie. Także z Centrum Kształcenia i Wychowania z Tarnowa przyjechały instruktorki fryzjerstwa z uczestniczkami. To samo Centrum zapewniło gaz do baloników i jabłka do poczęstunku, a Mazowiecka Komenda przygotowała warsztaty z gliny, masy solnej, papier marche oraz zapewniła materiały. Wielkopolska Komenda zorganizowała ciekawe warsztaty plecionkarskie, Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie warsztaty i wystawę origami. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się stanowisko Świętokrzyskiej Komendy OHP, przy którym lepiono anioły z masy solnej, zdobiono drewniane serduszka, malowano buzie dzieciom.

Specjalna niespodzianka czekała na panią Premier oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską na stoisku Kujawsko-Pomorskiej WK OHP, na którym dzieci wyrabiały własnoręcznie biżuterię z modeliny. Obie panie zostały obdarowane przez kadrę broszkami z logo Programu Rodzina 500+.