Najlepsi filmowcy z OHP

Uroczystym finałem z udziałem Komendanta Głównego OHP Marka Surmacza (drugi od prawej) zakończył się 27 kwietnia w Zielonej Górze VI Ogólnopolski Konkurs Krótkometrażowych Filmów Komórkowych Młodzieży OHP.

Zwycięskie filmy zostały wybrane przez jury w składzie: Natalia Białko, Michał Kołdras oraz Krzysztof Filmanowicz spośród ośmiu wyłonionych z 42 filmów nadesłanych na konkurs zorganizowany przez Lubuską WK OHP.

Wcześniej, w trakcie zorganizowanych przez Lubuską Komendę dwudniowych warsztatów filmowych, uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy na planie, zaczynając od tworzenia scenariusza, kończąc na montażu. Każdemu z młodych ludzi przydzielono różne obowiązki: reżysera, operatora kamery, dźwiękowca, aktora, statysty i kierownika planu. Pracowano na sprzęcie wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej (kamery, mikrofony, statywy, udźwiękowienie, oświetlenie).

Podczas gali finałowej obejrzano osiem najlepszych filmów oraz materiał nagrany przez młodzież podczas warsztatów filmowych. Jury uznało za najlepszy film obraz pt. „Ósterka” zrealizowany przez młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie: Sebastiana Laskowskiego i Natalię Borek. Drugie miejsce przyznano Śląskiej WK. Zajęły je: Wiktoria Król, Nicola Wesołowicz oraz Eryka Klabis za film pt. „Zwariowany dzień z mojego życia”. Na trzecim miejscu znaleźli się Kacper Tesner i Mateusz Urbański z Mazowieckiej WK z filmem pt. „Sport to moje życie”. Na zakończenie zostały również przyznane dwa wyróżnienia dla Marii Magdaleny Stary, która popisała się bardzo kreatywnymi ujęciami i montażem oraz Szymona Gruszkiewicza i Damiana Sołtysa, którzy w ciekawy sposób zaprezentowali swoje pasje.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Komendanta Głównego OHP Marka Surmacza oraz p.o. Wojewódzkiego Komendanta Lubuskiej WK Mariusza Kruka (pierwszy z lewej).

Relację z finału można obejrzeć na profilu Facebook Lubuskiej WK OHP

 

Linki do filmów:
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Wyróżnienie
Wyróżnienie