Rozstrzygnięto „Aktywność-dobry wybór”

Już po raz 16. Komenda Główna OHP rozstrzygnęła konkurs na najlepsze przedsięwzięcie podjęte przez uczestników OHP w ramach działalności samorządowej oraz aktywności w środowiskach lokalnych na terenie całego kraju. W konkursie pn. „Aktywność – dobry wybór”, który jest częścią programu Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Młodzieży OHP, można było startować w trzech kategoriach: „A” – inicjatywa jednorazowa, „B” – inicjatywa cykliczna oraz „C” – zaangażowanie indywidualne. W sumie nadesłano 56 zgłoszeń ze wszystkich wojewódzkich komend i centrów kształcenia i wychowania OHP.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszone inicjatywy oceniali przedstawiciele Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP z poszczególnych wojewódzkich komend oraz centrów kształcenia i wychowania, wybierając w każdej kategorii po jednym zgłoszeniu. Następnie komisja konkursowa składająca się z pracowników biur merytorycznych Komendy Głównej OHP przeprowadziła analizę zgłoszonych inicjatyw oraz dokonała ich całościowej oceny.

Na podstawie zbiorczych wyników ocen Komendant Główny OHP przyznał następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

Kategoria „A” – inicjatywa jednorazowa:
I miejsce – nagrodę w wysokości 2 tys. zł otrzymała grupa inicjatywna z 6-32 Hufca Pracy w Limanowej (Małopolska WK OHP) za realizację projektu pt. „Bajka dla małego pacjenta”.
II miejsce – nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymała grupa inicjatywna z 2-5 Hufca Pracy we Włocławku (Kujawsko-Pomorska WK OHP) za realizację projektu pt. „Włocławek walczy z rakiem”.
III miejsce – nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała grupa inicjatywna z 14-1 Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK OHP) za realizację projektu pt. „Dzień wiosny w jesieni życia”.

Kategoria „B” – inicjatywa cykliczna:
I miejsce − nagrodę w wysokości 2 tys. zł otrzymała grupa inicjatywna z 3-12 Hufca Pracy w Chełmie (Lubelska WK OHP) za realizację projektu pt. „Badaj się, reaguj szybko, wygraj z wirusem HPV”.
II miejsce − nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymała grupa inicjatywna z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie (Pomorska WK OHP) za realizację projektu pt. „Stworzenie parku do Street Workoutu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Tczewa na 2017 rok”.
III miejsce − nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała grupa inicjatywna z 4-5 Hufca Pracy w Żarach (Lubuska WK OHP) za realizację projektu pt. „Żarskie Anioły”.

Kategoria „C” – zaangażowanie indywidualne:
I miejsce – nagrodę w formie bonu towarowego w wysokości 500 zł otrzymał uczestnik Patryk Kaszuba z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich (Dolnośląska WK OHP) za realizację projektu pt. „Pomoc osobom niepełnosprawnym w Stowarzyszeniu Integracja w Ząbkowicach Śląskich”.
II miejsce − nagrodę w formie bonu towarowego w wysokości 300 zł otrzymała uczestniczka Martyna Cholewa z 13-5 Hufca Pracy w Końskich (Świętokrzyska WK OHP) za realizację projektu pt. „Pomożesz? – Masz to w genach”.
III miejsce − nagrodę w formie bonu towarowego w wysokości 200 zł otrzymał uczestnik Przemysław Frąca z 5-15 Hufca Pracy w Zduńskiej Woli (Łódzka WK OHP) za realizację projektu pt. „Aktywny wirtuoz dźwięku”.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom konkursu podczas uroczystego finału Festiwalu Kultury Młodzieży OHP, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca w Puławach.