Dla Niepodległej

5 listopada Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w akcji pakowania i wysyłki flag państwowych. W przedsięwzięciu uczestniczyli również wolontariusze z mazowieckich Hufców Pracy (7-4, 7-9, 7-32).

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowił przekazać wszystkim polskim województwom, powiatom, gminom oraz sołectwom biało-czerwone flagi państwowe. Od 31 października do 5 listopada młodzież z warszawskich jednostek OHP pomagała w realizacji tej inicjatywy przygotowując jubileuszowe przesyłki.

Podczas spotkania na terenie Poczty Polskiej Prezydent przypomniał młodzieży, że wolna Ojczyzna i biało-czerwona to najwyższe dobro każdego Polaka. – Flaga, która jest naszym narodowym symbolem, nasze barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę, za które umierali później broniąc jej granic i które dzisiaj są dla nas wielkim i wspaniałym symbolem, ale dziś dla nas przede wszystkim są symbolem naszej państwowości, są naszą dumą, radością i towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych momentach naszego życia i naszej historii. Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada, aby się pod nimi zgromadzili i o godzinie 12.00 odśpiewali hymn narodowy – mówił prezydent.

Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała okazja do świętowania wydarzeń z przeszłości, kiedy to Polacy wspólnym wysiłkiem nie tylko odzyskali niepodległość, lecz także stworzyli fundamenty nowoczesnego państwa. Musimy o tym pamiętać – komentowali wolontariusze z OHP.

Zdjęcia: Grzegorz Jakubowski/KPRP oraz Mazowiecka WK OHP