OHP na spotkaniu z Premierem

Grupa 21 uczestników z dziewięciu Hufców Pracy Podkarpackiej WK oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu wraz z wychowawcami wzięła udział w spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską.

W szkole podstawowej w Skołoszowie koło Radymna szef rządu Mateusz Morawiecki wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską podsumowali dwa lata programu „Rodzina 500+”. Obecni na spotkaniu byli również marszałek Władysław Ortyl oraz wojewoda Ewa Leniart. Wybór miejsca nie był przypadkowy. W gminie bowiem Radymno mieszka wiele rodzin korzystających z programu.

Młodzież z OHP przygotowała w formie pikniku warsztaty wielkanocne przygotowując wiele atrakcji: m.in. malowanie twarzy najmłodszym, malowanie koszulek z logo „500+”, zdobienie pisanek, pierniczków, tworzenie kwiatów z bibuły. Uczestnicy iwonickiego OSiW upiekli babeczki oraz świąteczne ciasteczka i częstowali nimi przybyłych gości.

Premier Morawiecki przyłączył się do uczestników OHP i wraz z nimi zdobił pierniczki, jajko wielkanocne oraz namalował znak 500+ na koszulce. Pani minister Rafalska, zachęcona przez młodzież z OHP, udekorowała świąteczne ciasteczka. Wyjątkowym przeżyciem dla młodzieży była możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z premierem i ministrami. Udział uczestników jednostek Podkarpackiej WK OHP w wydarzeniu podsumowującym dwa lata programu „Rodzina 500+” był doskonałą okazją do zaprezentowania ich umiejętności i zaangażowania w życie społeczne.

W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz przedstawiciele Podkarpackiej WK OHP. Prezes Rady Ministrów podsumował pozytywne zmiany, jakie zaszły w trakcie trwania programu: Podstawową ambicją jest zapewnienie spokojnego życia dla całych rodzin. Program „Rodzina 500 plus” odbudowuje ich godność. Będzie stałym elementem programu społecznego w kolejnych latach.

Minister Elżbieta Rafalska zabierając głos dodała, iż „Program „Rodzina 500+” zmniejsza ubóstwo wśród rodzin z dziećmi, szczególnie rodzin wielodzietnych. Realizuje też cel pronatalistyczny”. Zaznaczyła, że w ubiegłym roku urodziło się ponad 403 tys. dzieci. Podziękowała też rodzicom, podejmującym trud zakładania rodziny.

Na spotkaniu nie zabrakło również podkarpackich parlamentarzystów i samorządowców.

Fot. W. Kompała/KPRM i Podkarpacka WK