Zimowa Akademia

Przez pięć dni ferii Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie (Podlaska WK) gościł młodzież z gmin Szumowo i Stawiski na wypoczynku łączącym praktyczne poznanie zawodów rzemieślniczych z działaniami prewencyjnymi podlaskich służb mundurowych.

Dzięki bogatej części rekreacyjnej uczniowie mogli także efektywnie odpocząć od trudów nauki na półmetku roku szkolnego. Program obejmował zajęcia z doradcą zawodowym, blok warsztatowy z zakresu zawodów: krawiec, fryzjer i kucharz, wykłady z przedstawicielami policji, państwowej straży pożarnej oraz straży granicznej, a także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Podczas codziennych wizyt w Białymstoku młodzież skorzystała m.in. z oferty lodowiska miejskiego, pokoju zagadek, parku trampolin. Dodatkowo obejrzała wystawę kloców Lego oraz film w jednym z kin. Ciekawą atrakcją był wyjazd do pobliskiego Supraśla na wieczorne zwiedzanie miasta zakończone ogniskiem w Puszczy Knyszyńskiej.

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP zorganizowała „Zimową Akademię Umiejętności” po raz pierwszy zachęcona sukcesem kolonii „Bezpieczne wakacje”.