O kreatywności z młodzieżą

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Łapach (Podlaska WK) przeprowadził 9 stycznia zajęcia z młodzieżą gimnazjalną w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Wstępem do warsztatów był mini wykład na temat kreatywności, sposobu jej rozwijania oraz roli jej ćwiczenia. Prowadząca spotkanie wytłumaczyła, że kreatywność to gotowość do tworzenia nowych pomysłów oraz sztuka nietypowego, efektywnego rozwiązywania zadań i problemów. Podkreśliła, że aby rozwijać w sobie swój twórczy potencjał, warto inwestować w zdobywanie wiedzy i usprawnienie myślenia.

Gimnazjaliści trenowali swoją kreatywność, począwszy od rozgrzewki twórczej podczas pracy w grupach, aż po ćwiczenia modelujące posiadany potencjał, myślenie i zaangażowanie, usprawniając tym samym określone zdolności oraz umiejętności. Doradca zawodowy zwrócił uwagę młodzieży, że ćwiczenia kombinacyjne czy trening kreatywności w celu pobudzenia twórczego myślenia i wyobraźni, to nie tylko dobra zabawa, ale i poważna sprawa. Wymaga powagi dystansu do siebie oraz szczególnego budowania relacji międzyludzkich. Jest także nieodłącznym elementem atrakcyjności pracownika.