Mistrzowie Podkarpackiej Komendy

Przedstawiciele wszystkich jednostek hufców Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży OHP w rzeszowskiej Hali Podpromie, który otworzył Wojewódzki Komendant OHP Jerzy Cypryś (na zdjęciu u góry pierwszy z prawej) wraz ze swoją zastępczynią Renatą Trybus.

Oboje towarzyszyli również młodzieży w trakcie rozgrzewki rozgrywając partie z poszczególnymi uczestnikami. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy grali w Turnieju systemem „każdy z każdym”, a mecze były sędziowane przez wychowawców jednostek. Rywalizacja turniejowa była bardzo zacięta. Uczestnicy do ostatnich setów walczyli o miejsce na podium.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców wywalczył uczestnik Hufca Pracy w Stalowej Woli Paweł Tonderys, drugie i trzecie miejsce zajęli uczestnicy z 9-9 Hufca Pracy w Krośnie, odpowiednio Jan Szczur i Daniel Sorys. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Aleksandra Zięba z hufca w Dębicy, za nią uplasowała się Aleksandra Mizgiel z hufca w Jarosławiu, a trzecie miejsce przypadło Klaudii Znój reprezentującej 9-10 Hufiec Pracy w Krośnie. Zwycięzcy turnieju z każdej kategorii otrzymali tytuł Mistrza Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Tenisie Stołowym na rok szkolny 2017/2018.

W trakcie rozgrywek turniejowych na uczestników czekała niespodzianka przygotowana przez Wojewódzkiego Komendanta OHP. Młodzież miała okazję spotkać się z siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych dyplomów wraz z nagrodami rzeczowymi. Przekazano również nagrodę dla wyróżnionej w Konkursie pn. „Śladami Legionów Polskich” uczestniczki Hufca Pracy w Sanoku Sary Kąkol, którą odebrała w jej imieniu wychowawczyni z hufca Justyna Solon.