Turniej po raz XVI

O Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP walczyły 27 listopada w Bydgoszczy podczas XVI Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego reprezentacje wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

W Zespole Szkół dla Dorosłych otwarcia turnieju dokonała koordynator do spraw kształcenia i wychowania Małgorzata Tokarska, komendant bydgoskiego Hufca Pracy Justyna Słowik oraz dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych Arleta Górka. Reprezentacje młodzieży przyjechały z: Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia oraz Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia i Włocławka. Każda drużyna składała się z trzech dziewcząt, trzech chłopców oraz osoby biorącej udział w konkursie wiedzy o polskiej reprezentacji w piłce nożnej zatytułowanym „Orły Nawałki – w przededniu Mistrzostw Świata Rosja 2018”. Ekipy zostały wyłonione poprzez eliminacje, które odbyły się wcześniej w poszczególnych jednostkach.

W teście z zakresu wiedzy o sporcie, który towarzyszył turniejowi, odpowiadano na 24 pytania. Z relacji młodzieży wynikało, iż nie należał on do łatwych. Najlepiej poradził sobie Grzegorz Majchrzak z Hufca Pracy w Bydgoszczy zajmując pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Kacper Sztubecki reprezentujący Hufiec z Włocławka natomiast trzecie (po dogrywce) przypadło w udziale przedstawicielowi Hufca Pracy z Inowrocławia.

Rozgrywki odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje, podczas których przy sześciu stołach zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Kolejny etap to finał, w którym ponownie zmierzyli się zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano trzeci decydujący set.

W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna Hufca Pracy z Włocławka wyprzedzając drużynę z Bydgoszczy (II miejsce) jednym punktem, na miejscu trzecim uplasowała się reprezentacja z hufca toruńskiego. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Siwiec z Inowrocławia. Drugie miejsce przypadło w udziale Klaudii Żyrek z Włocławka, trzecie – Paulinie Kucińskiej reprezentantce hufca brodnickiego. Wśród chłopców pierwsze i drugie miejsce zajęli reprezentanci hufca włocławskiego Łukasz Czyżewski i Konrad Cieśliński, natomiast trzecie – Paweł Staśkiewicz z Bydgoszczy.

Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP zdobyła reprezentacja hufca włocławskiego, uczestnicy konkursu, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce w grupie dziewcząt i chłopców otrzymali nagrody oraz dyplomy.