„Razem bezpieczniej” w rejonie

W sali rycerskiej Zamku Książęcego, w którym mieści się Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbył się finał rejonu wrocławskiego XIX konkursu wiedzy o policji „Razem bezpieczniej”.

W konkursie wzięli udział uczestnicy z Hufców Pracy w Wołowie, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Strzelinie i Wrocławiu (1-47 i 1-50) oraz oleśnickiego Centrum. Najpierw młodzież sprawdziła swoją wiedzę teoretyczną, a później – w części praktycznej – jej zadaniem było ułożenie wiersza na wylosowany temat związany z porządkiem publicznym, który dotyczyłby np. bezpieczeństwa w sieci internetowej, oraz zaprezentowanie go w formie plastycznej.

Jury w składzie: podkomisarz Beata Borowicz oraz asp. sztab. Daniel Łacny z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zastępca Naczelnika Wydziału KPP w Oleśnicy wyłoniło zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Hufca Pracy w Wołowie Dymitr Ciochoń, Mateusz Jackowski, Kamil Dziubiński, drugie – drużyna CKiW OHP w Oleśnicy – Kamil Wojda, Daniel Rosiński, Daniel Heczko, a trzecie – Hufiec Pracy w Strzelinie – Karolina Piętak, Olga Salachna, Małgorzata Lubczyńska. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, upominki, nagrody rzeczowe i puchary.

Konkursowi „Razem bezpieczniej” towarzyszył dodatkowy konkurs „Dyskryminacja – to nie jest w modzie!”. Młodzież przygotowała, zgodnie z tzw. Ustawą równościową z dnia 3 grudnia 2010 i jej późniejszymi zmianami, spoty reklamowe nawołujące do przestrzegania zasad poszanowania drugiego człowieka. Prace zostały odebrane przez przedstawicieli Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w dniu finału rejonowego, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w późniejszym terminie.