Ruszył cykl webinarów

11 września odbył się pierwszy z cyklu webinarów, czyli wirtualnych szkoleń zorganizowanych przez Zachodniopomorską WK a skierowanych do uczestników projektu „Akcja Aktywizacja – YEI”.

Webinaria prowadzone przez Asystenta EURES z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Szczecinie poruszają tematykę zagranicznego rynku pracy w ramach sieci EURES, kwestie związane z poszukiwaniem wiarygodnych i rzetelnych ofert pracy, źródeł i metod poszukiwania ofert, jak również temat bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę. Analizowana jest też przykładowa oferta pracy udostępniona na portalu publicznych służb zatrudnienia www.praca.gov.pl celem zobrazowania na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwania pracy za granicą.

Po każdym webinarium jego uczestnik otrzymuje pakiet startowy w postaci prezentacji na temat sieci EURES oraz bezpiecznych wyjazdów za granicę. Pakiet zawiera również informacje teleadresowe do instytucji, do których należy zwrócić się o pomoc w przypadku łamania praw pracownika lub konfliktu z zagranicznym pracodawcą. Młodzi ludzie znajdą tam także dane kontaktowe do Asystenta EURES, który chętnie udzieli wsparcia w przypadku dalszego zainteresowania tematem pracy za granicą.