Wszystko EKO

Grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie/Trzcińsku-Zdroju (Zachodniopomorska WK) przebywała w dniach od 3 do 8 lipca we Frankfurcie nad Odrą biorąc udział w projekcie pt. „Wszystko EKO – Alles BIO” współfinansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Działania były skierowane do młodych ludzi z Polski i Niemiec i miały na celu promowanie zdrowej kuchni. W trakcie pobytu młodzież brała udział w zajęciach praktycznych, które odbywały się w kuchni niemieckiego partnera – Internationaler Bund. Młodzi ludzie przygotowywali z ekologicznych produktów wegetariańskie i wegańskie posiłki.

Wizyta we Frankfurcie to nie tylko praca, ale również atrakcyjne formy wypoczynku. Jedną z nich był wyjazd do Berlina, gdzie obejrzano m.in. wystawę ogrodniczą prezentującą ogrody z całego świata. Z kolei we Frankfurcie czekał na uczestników rejs statkiem po Odrze oraz ścianka wspinaczkowa.

Podczas podsumowania projektu szef kuchni wręczył młodym ludziom certyfikaty. Pobyt w Niemczech był okazją do poznania rówieśników z kraju sąsiada, jak również nabycia nowych umiejętności gastronomicznych i językowych.