Konkurs fryzjerski

W Hufcu Pracy w Policach (Zachodniopomorska WK OHP) odbyła się 18 maja XIV edycja wojewódzkiego konkursu fryzjerskiego. Uczestnikami byli uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjera. Ich zmagania oceniała komisja, w której skład wchodziły osoby z tytułem mistrza fryzjerstwa, a także pracownicy izby rzemieślniczej.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części teoretycznej uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test z zakresu fryzjerstwa. Natomiast ich zadanie praktyczne polegało na wykonaniu szeregu zabiegów na główkach fryzjerskich oraz na modelkach m.in fal, nawijania włosów na wałki oraz trwałej ondulacji, a także fryzury wieczorowej.

Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, wyobraźnią, a także umiejętnościami jakie można było zauważyć podczas prezentacji fryzur wieczorowych. Wszystkie wyróżniały się oryginalnością i estetyką wykonania.

Udział w tego rodzaju konkursach daje możliwość wychowankom OHP sprawdzenia swoich sił na tle innych osób i tym samym działa mobilizująco do dalszego kształcenia oraz doskonalenia się w zawodzie fryzjera.


Na zdjęciu u góry: uczestników konkurs odwiedził Wojewódzki Komendant OHP Tomasz Namieciński wraz ze swoim zastępcą Wiolettą Wiercimak.