Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

9 stycznia w Mazowieckiej WK OHP rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, którego organizatorem był warszawski hufiec.

Podopieczni mazowieckich jednostek opiekuńczo-wychowawczo prześcigali się w pomysłach, wykonując szopki m.in. z papieru, drewna, zapałek, styropianu, a nawet makaronu i waty cukrowej.

Wszystkie nadesłane prace zostały, zgodnie z regulaminem, zaprezentowane w formie zdjęcia, o zunifikowanym formacie i rozdzielczości, na specjalnie utworzonym koncie portalu społecznościowego Facebook pn. Mazowiecki Konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową dla Młodzieży OHP. Użytkownicy Facebooka, nie tylko z OHP, od 2 do 8 stycznia mogli głosować na wybraną fotografię szopki, klikając „Lubię to”. Dla zapewnienia pełnego obiektywizmu głosujących zdjęcia nie były zaopatrzone w metryczkę uwzględniającą dane identyfikacyjne ich autorów. W wyniku głosowania internautów zostały wyłonione najlepsze prace, które wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Pierwsze miejsce zajęła praca ze zwoleńskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania, drugie – szopka z 7-6 Hufca Pracy, a trzecie – wizualizacja narodzin miejsca Jezusa Chrystusa w wykonaniu uczestniczki z 7-7 Hufca Pracy.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane w siedzibie wolskiego hufca na ekspozycji pokonkursowej. Galerię prac obejrzały m.in. dzieci z Publicznego Przedszkola Kwiatki św. Franciszka (zdjęcie u góry), które nie kryły zachwytu nad kolorowymi i misternie wykonanymi szopkami. Przy okazji wychowawcy opowiedzieli o historii, tradycjach i metodach budowy tradycyjnej szopki, po czym wspólnie z maluchami zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy.